Трускавець - інфо
Курорт Трускавець – - один з найбільш популярних лікувальних курортів не лише Карпат, але і України. Це місто дивної природної краси і кришталево чистого повітря, яке розташоване між чарівних пологих лісистих схилів і швидких річок. Клімат Трускавця помірно-теплий, вологий. Найбільш теплі місяці - липень і серпень, найбільш холодні, - січень і лютий.
Мінеральна вода "Нафтуся"
Лікувальна "Нафтуся" трускавецького родовища - гідрокарбонатна, магнієво - кальцієва, слабомініралізірована вода із високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Має специфічний присмак і легкий запах нафти, особливо для тих, хто вживає воду вперше.
Сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює виведення дрібних каменів і піску із нирок, жовчного міхура, сечо- і жовчовивідних шляхів, зменшує літогенність сечі і жовчу (ліквідовує небезпеку повторного каменеутворення).
"Нафтуся" нормалізує обмін речовин, шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає і відновлює печінкові клітини, виводить з організму радіонукліди, шлаки і недоокислені продукти обміну речовин. Має сечогінну, жовчогінну, спазмолітичну, знеболюючу дію, знімає запальний процес у нирках, сечових шляхах, печінці, кишечнику і т.д. Завдяки імуномодулюючій дії, відновлює захисні сили організму, попереджає онкологічні захворювання.
Дещо схожі мінеральні води: Східницьке родовище знаходиться в Орівському пласті Сколевських Карпат і тому в Східниці "Нафтуся" трапляється разом із нафтою, а трускавецька "Нафтуся" трапляється з озокеритом, оскільки Трускавецьке родовище знаходиться в Прикарпатськім вигині. Родовища Східниці відрізняються від Трускавецького родовища хімічним складом органічних речовин, що є похідними мелінітових сланців з домішками заліза. Сатановськє і Гусятинське родовища відрізняються від лікувальної "Нафтусі" тим, що їх органічні складові мають вугільне походження. Ундоровське родовище (Росія) відрізняється від трускавецької "Нафтусі" органічними речовинами гумусного походження.
Лікувальна "Нафтуся" Трускавецького родовища містить органічні речовини нафтового походження в такому збалансованому складі, що її можна прирівнювати до складного гомеопатичного препарату, створеного самою природою. І саме органічні речовини нафтового походження визначають лікувальні властивості справжньої "Нафтусі", дають їй переваги перед іншими водами. Лікувальна Трускавецька "Нафтуся" аналогів в світі не має!
Мінеральні джерела
Джерело Р1 "Марія" - це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Вона знижує шлункову секрецію, стимулює жовчоутворювальну функцію печінки, збільшує вироблення жовчі, зменшує концентрацію холестерину в жовчі, стимулює регенерацію тканин печінки, зменшує запальні процеси і спастичні прояви шлунково-кишкового тракту. Лікарські рекомендації - при захворюванні цукрового діабету, панкреатиті, сечовивідних каналів, печінки і ін. суворо за призначенням лікаря.
Джерело №2 "Софія" - це хлоридно-сульфатно-натріева вода з підвищеним вмістом мікроэлементів. Ця "Нафтуся" впливає на кислотно-лужний баланс і сприяє зменшенню кислотноутворювальної функції шлункових залоз.
Лікарські рекомендації - при захворюванні шлунку, кишечника і дванадцятипалої кишки (хронічний панкреатит, хронічний коліт, хронічні гастрити, виразковій хворобі).
Джерело №3 «Броніслава» - Використовують при полосканні горла і носоглотки при лікуванні верхніх дихальних шляхів.
Джерело №4 "Юзя" - це слабомінералізована вода із слабким запахом сірководня. Органічні речовини, які знаходяться в ній, підсилюють лікувальну дію на організм людини. А завдяки речовинам гліцеринового походження ця "Нафтуся" сприятливо впливає на шкіру, надає їй здорового вигляду і еластичності. Але її слід вживати тільки за призначенням лікарів.
Джерело №7 «Фердинант» - застосовується для лікувальних ванн з хлоридно-натрієвою або гідросульфідно-хлоридно-натріевою рапою.
Джерело «Эдварг» - застосовується для лікувальних ванн з хлоридно-сульфатною рапою.
Джерело «Катерина» - застосовується для лікувальних ванн із слабкою сірководневою або натрієво-магнієвою рапою.
Джерело «5-РГ» - трансдуоденальні зрошування, тюбажі, промивання кишечника.
Джерело №6 «Эдуард», Джерело №8 «Ганна», Джерело №9 «Эммануіл».
Мінеральні ванни сприяють ефективному лікуванню остеохондрозів, артритів, артрозу і міозитів.
Сіль «Барбара»- застосовується при дуоденальних зондуваннях, промиваннях кишечника і як проносний засіб. Природні і лікувальні чинники солі «Барбара» істотно впливають на захисні сили організму, підвищують імунітет.
Лікувальний озокерит
У 1850 р. австрійський мінеролог Глюкер вперше назвав земний віск озокеритом (від грецького "озо"-пахну і "херос" - віск). У європейській науковій літературі озокерит називають гірським, земним, мінеральним воском. Основні його поклади знаходяться в 10 км від Трускавця в м.Борислав. Це дуже рідкісна гірська порода. За запасами, видобутком, переробкою і якістю озокериту Україна міцно утримує світове лідерство. Зовні озокерит нагадує бджолиний віск, а за колірною гамою в природі буває від жовтого до зеленувато-коричневого відтінків. Що складається з суміші твердих вуглеводів, генетично споріднений нафті, він має високу теплоємність. Видобування земного воску почалося в кінці 18 сторіччя на ряду з рапою (нафтою). У різні роки озокерит використовувався при виготовленні свічок, обробці шкіри, в медицині( для лікування суглобів, травм і вогнепальних ран). У Східниці озокерит використовується для лікування на повну потужність. Тому це лікування ефективніше, простіше і вигідніше ніж грязеве лікування. На практиці використовують препарати на основі озокериту і інших нафтопродуктів (парафіну, вазеліну) - озокерафін, озокералін, озопарафін, серветки озокерафінові, медичний озокерит. Було помічено, що терапевтична дія "Нафтусі" значно посилюється навіть при одноразовому застосуванні аплікацій з озокериту. Таким чином, комплекс цінних біологічних і физико-хімічних особливостей озокериту робить його незамінним і тому попит на нього постійно зростає (за даними 1992 р. 1 тона озокериту оцінювалася в 50 разів вище ніж 1 тона нафти). Сьогодні, в 21 сторіччі, земний віск залишається дуже цінною сировиною. Проводиться подальше комплексне вивчення озокериту в медицині і техніці на благо людини.
Показання до лікування на курорті Трускавець
Захворювання нирок і сечовивідних шляхів:
- хронічні пієлонефрити, латентні форми пієлонефритів, пієлонефрити з аномаліями розвитку нирок і сечовивідних шляхів,
- післяопераційні стани, стан після видалення каміння,
- вроджені ниркові аномалії,
- сечокам'яна хвороба з одинокими і множинними каменями в нирках і сечовивідних шляхах,
- хронічні простатити,
- везикуліти і цистити.
Захворювання органів травлення:
- хронічні гастрити, панкреатит, езофагіти,
- гепатити, стани після інфекційного гепатиту,
- холецистити і ангіоколіти,
- жовчнокам'яна хвороба, крім форм, які потребують хірургічного втручання,
- дискінезія жовчовивідних шляхів, жовчного міхура і кишечника,
- латентна форма хронічного панкреатиту без частих загострень,
- хронічні коліти та ентероколіти, крім стенозу, туберкульозних, виразкових, актеріальних і паразитарних форм.
Захворювання органів дихання:
- хронічні бронхіти і трахеїти,
- емфіземи легенів і бронхіальні астми,
- пневмосклероз та ін.
Інші захворювання:
- цукровий діабет у стані стабільної компенсації,
- захворювання органів кровообігу (атеросклероз, гіпертонія, ендартеріїт, ішемічна хвороба серця),
- захворювання шкіри (алергічні дерматити, екзема, псоріаз, лишай, себорея),
- захворювання хребта (остеохондроз, кифосколіоз),
- захворювання суглобів і периферичної нервової системи (колагеноз, ревматизм, неврити, плексити),
імунодефіцит та ін.