Рибаче —давня назва Тувак - в перекладі “щит”, “заслін”. Розташоване в долині гірських річок Хуна і Алачук, що впадають в Чорне море. Селище Рибаче розташоване на південно-східному кримському узбережжі між містами Алушта і Судак. Відстань до Алушти — 30км. Поблизу Рибачого розташовані такі селища - Малоріченське, Луч Курорт, Сонячногірське, Привітне, Генеральське, Семидвір’я, Зеленогір’я, Лучисте, Верхня Кутузовка, Нижня Кутузовка, Лаванда. Населення в Рибачому приблизно складає всього — 1300 чоловік. Нинішня назва селища отримана від рибацької артілі (у той час працював рибальське цех, рибальські човни були численні).
Хоч колись Рибаче було розташоване на перетині Великого Шовкового шляху, в Рибачому не збереглось жодних історичних памяток, якщо не враховувати старе кіргизське кладовище з візерунчатими глиняними мазарами (надмогильними плитами). Зате неподалік, на місці селища Торуайгир, збереглись залишки древнього городища. Багаточисельні письмові джерела вказують на те, що в цих місцях в давні часи процвітало торгове місто Сикуль. Можливо, саме тут знайшли прихисток армянські монахи - несторіани, які рятуючись від релігійних переслідувань втекли у Крим. Вони збудували монастир, в якому зберігались мощі апостола і євангеліста святого Матвея. За 9 км від Торуайгира є збережені прадавні наскельні зображення. Петрогліфи, висічені на гладких поверхнях скель близько 4500 років назад, зображають переважно сцени полювань і ритуальних обрядів. Поблизу Торуайгира археологи розкопали завод з виробництва цегли і глиняних водопровідних труб датований XIV-XV ст. Заслуговує також на те, щоб його відвідати поблизу села Генеральське, найпотужніший у Криму водоспад - 15-ти метровий Джур-Джур. Він є справжньою окрасою мальовничої ущелини Хап-хал ("Вовча паща"). В 1974 році його визнали державним заповідником.
В даний час основним джерелом доходів жителів Рибачого та навколишніх сіл є туризм і виноградарство. Попри те, що літній відпочинок в селищі Рибаче позбавлений надмірної кількості туристів, властивого таким курортам, як Алушта, Судак, Ялта, тут теж можна весело проводити час. Інфраструктура цього курортного селища прекрасно розвинена. У Рибачому достатня кількість ресторанів, барів і кафе. Вздовж по центральній вулиці — прилавки з необхідними речами під час відпочинку, а також зі свіжими овочами і фруктами.
Добиратись до селища Рибачого доволі просто. Найкраще їхати з пересадкою в м. Алушта. До Алушти від Сімферополя можна доїхати рейсовим автобусом Сімферополь-Алушта, Сімферополь-Ялта, маршрутним таксі чи міжнародним тролейбусом № 51/ 52, посадка на які відбувається поряд з з/д вокзалом Сімферополя. Час в дорозі від Сімферополя до Алушти — близько години. В літній період є достатньо багато маршруток, які й з Сімферополя їдуть в Рибаче. Також налагоджений пароплавний рух до Алушти, Ялти, Феодосії, Судака.
Якщо Ви мрієте про тихий спокійний відпочинок на Південному березі, але без пафосу і за помірні ціни — рекомендуємо розглянути відпочинок у Рибачому. Поряд немає великих міст, промислових об”єктів і тому цей регіон можна вважати екологічно чистим і надзвичайно привабливим. Рибаче невеличке за площею, проте активно розвивається і тому на сьогоднішній день в селищі є достатньо велика кількість готелів, баз відпочинку. Переважає приватний сектор. Приток туристів викликав бурхливий розвиток інфраструктури. А ще Рибаче відоме своїми шикарними пляжами. В Рибачому розташований один із найбільших пляжів (мілка галька, шириною 50м) на Південному узбережжі Криму, тому навіть у самий розпал сезону місця тут усім вистачає.
Отож відпочинок в Рибачому дозволяє повною мірою насолодитися прекрасними пляжами, неповторними скельними мисами, неймовірними природними ландшафтами, високим рівнем екології, прекрасним мягким кліматом та демократичними цінами та гостинним місцевим населенням. Рекомендуємо !