Заходи безпеки
Заходи безпеки і правила поведінки
Крим. Відпочинок в Криму
Не забувайте про те, що тривале перебування на сонці в жарку пору року може бути шкідливим і небезпечним! Це особливо актуально для дітей та людей, що страждають від хворіб серця або артеріального тиску. Важливо відпочивати з розумом. Для цього необхідно: приймати першу сонячну ванну не більше 8 хвилин, при цьому повертатися і лежати на спині, животі, боках по 2 хвилини, кожного дня збільшувати час лежання на сонці на 4 хвилини, після сонячної ванни відпочивати в тіні 10-15 хвилин, йти в море зовсім сухим і швидко занурюватися у воду. При невеликих хвилях моря повертатися під час купання спиною до хвиль. Не купатися під час шторму або великого прибою. Чи не запливати далі зазначеного знаку на загальних пляжах і 15-20 метрів від берега в інших місцях для купання. Після тривалого перебування на сонці не можна швидко занурюватись у воду - це може викликати розрив кровоносних судин і смерть від швидкого охолодження. При будь-яких недомаганнях припинити сонячні ванни і купання, негайно звернутись до лікаря. Вирушаючи в багатоденні туристичні походи необхідно зареєструватися в контрольно-рятувальній службі (КСС) - тел. 0652 253158. Там також можна пройти інструктаж і отримати оперативний прогноз погоди. Тел. - 0677041319.
Якщо Ви плануєте відпочинок у гірській зоні Криму або похід групою:
- Попросіть організатора показати ліцензію на проведення туру.
- Придбайте страховий поліс на ваше ім'я з двома видами страхування: медичне і від нещасного випадку.
- Вимагайте у орагнізатора лист із маршрутом походу.
- Організатор зобов'язаний надати документ про фінансове забезпечення відповідальності перед туристом. Розмір фінансової гарантії туроператора, який надає послуги з організації внутрішнього туризму повинен становити не менше суми, еквівалентної 10.000 євро.
- Організатор за законом зобов'язаний укласти з кожним туристом договір на туристичне обслуговування.
Перебуваючи у лісі, в горах, на відкритих водоймах, не ходіть босоніж, остерігайтеся кліщів, павуків, комах, змій. Не зривайте незнайомі гриби, ягоди, рослини і не вживайте їх у їжу! Остерігайтеся диких тварин, не годуєте їх. Не робіть самостійних прогулянок у незнайомі місця в горах або в лісі. Не вживайте воду з крана або з відкритих водойм. Ретельно мийте овочі та фрукти. Не вживайте в їжу м'ясні страви, які не пройшли достатньої термічної обробки. Якщо Ви харчуєтеся в ресторані, враховуйте, що національна кухня може бути гострою, жирною і неприємливою для Вашого шлунку. Не купуйте домашні алкогольні напої (вино і горілку) у приватних осіб, оскільки вони можуть бути низької якості і завдати шкоди здоров'ю. Так зване домашнє вино, яке в пластикових пляшках пропонують відпочивальникам місцеві жителі, часто виявляється пекельною сумішшю із низькоякісного спирту, цукру і хімічних барвників. Просимо Вас дотримуватися помірності у вживанні спиртного. Неприпустимо купатися в морі і в басейні у стані алкогольного сп'яніння! По можливості, здавайте Ваші гроші, документи або цінності в сейф будинку відпочинку. Просимо не виймати з гаманця на очах у всіх великі суми грошей. Не забувайте, що на вулицях у будь-якій країні зустрічаються вуличні злодії. Не вирушайте в подорожі, на пікніки або в гості до мало знайомих людей.