Крим часто називають раєм на землі, орденом на грудях планети Земля. Це все без перебільшень, адже півострів справді унікальне місце, де можна за один день побувати в різних кліматичних поясах, вдихнути повітря степового різнотрав'я, пройти по лісових стежках, помилуватися дивовижними обрисами Кримських гір і зануритися в кришталеву воду загубленої серед скель бухти.
Давайте поговоримо трішки про геграфію, клімат Криму, про курорти півострова, і визначимося, кому і де краще відпочивати в Криму. Крим розташований на широті південної Франції і північної Італії. Із заходу та півдня Крим омивають води Чорного моря, зі сходу і північного сходу - Керченської протоки і Азовського моря. На півночі Кримський півострів з'єднується з материком вузьким Перекопським перешийком. Максимальна довжина Криму з півночі на південь - 207 км, із заходу на схід - 324 км. Крайня північна точка розташована на узбережжі о. Сиваш, біля села Перекоп. Крайня південна - мис Сарич. На заході - мис Прибійний (Кара-Мрун), на сході - мис Ліхтар. Загальна протяжність кордонів Криму - більше 2500 км. Площа - 26 тис. кмІ.
Клімат північного Криму помірно-континентальний з м'якою малосніжною зимою і жарким літом. Кримські гори, що перешкоджають проникненню на ПБК холодних мас повітря з півночі, і завжди ніжний бриз формують субтропічний клімат кримського південного убережжя.
Крим займає прикордонне положення між помірним і субтропічним географічними поясами. Тут виділяють північну (степову), передгірську, гірську, південноберегову, і керченську зони. У них представлена чи не уся природа нашої планети: моря, річки та озера, ліси, степи, гори і рівнини, водоспади і ущелини, чорноземні простори, солонцюваті напівпустелі, приморські пляжі і т. д.
Кримські гори утворюють три паралельні пасма, що знижуються, немов гігантські сходини, на північ. Характерно, що всі три гряди мають круті південні і пологі північні схили.
Головна річка Криму - Салгир. Її 232-кілометрову русло починається в районі Ангарського перевалу і закінчується біля берегів Азовського моря. У загальній кількості в Криму близько 150 річок. Найбільш родючі і мальовничі долини розташовані між Бахчисараєм і Севастополем. Їх утворюють річки Альма, Кача, Бельбек, Чорна.
Будучи по суті островом, Крим став своєрідним заповідником для деяких ендемічних представників флори і фауни.
Населення Криму становить понад 2 млн. осіб, з яких 41% живуть в чотирьох найбільших містах автономії: Севастополь (365,8 тис. чол. Згідно перепису 2001 р.), Сімферополь (364 тис. чол.), Керч (157, 2 тис. чол.), Євпаторія (122 тис. чол.). Середня щільність населення в Криму перевищує 78 чол./км².
На території Криму проживають понад 80 національностей, найчисельніші з них - росіяни (65 - 70%), кримські татари (18%), українці (10 - 15%). Частка інших етносів незначна.