Євпаторія — портове і курортне місто півдня України, розташована у південно-західній частині степового Криму на узбережжі Євпаторійської бухти мілководної Каламітської затоки Чорного моря, на відстані 64 км. на північний захід від столиці АР Крим міста Сімферополя.
З Сімферополя до Євпаторії можна доїхати електричкою або автобусом, які відправляються у цьому напрямку кожні 10 хвилин.
У будь-яку точку Євпаторії можна дістатися на автобусі, маршрутці або на трамваї. У Криму трамвай є тільки в Євпаторії. На ньому можна дістатися до вокзалів, на набережну і в курортну зону.
Лікувальні грязі, ропа Мойнакського озера, термальні джерела, мінеральні води і настояне на цілющих степових травах повітря — все це перетворило Євпаторію у першокласний кліматичний і бальнеологічний курорт. Щорічно місто-курорт приймає у своїх здравницях до 300 тис. осіб. На території міста знаходиться 21 свердловина мінеральних вод. Також місто славиться численними дрібнопіщаними пляжами в Криму, сприятливими природними умовами, і має статус найбільшої дитячої оздоровниці.
Сьогодні в Євпаторії 67 санаторно-курортних установ, у тому числі 27 санаторіїв (з них 20 дитячих), 10 пансіонатів та будинків відпочинку, водолікарня, дві курортні поліклініки та водогрязелікарня «Мойнаки». Розташовані вони, в основному, в центральній курортній зоні, що простяглася від центру міста до Мойнакського озера. Санаторії та пансіонати міста спеціалізуються на лікуванні хвороб опорно-рухового апарату, верхніх дихальних шляхів, периферичної нервової системи, гінекологічних захворювань, безпліддя. Особлива турбота євпаторійських лікарів — реабілітація постраждалих від наслідків чорнобильської катастрофи. Лікують тут і захворювання травного тракту, печінки, нирок. Крім основного курсу, тут завжди запропонують лікування стоматологічних захворювань, косметологічні процедури. Багато євпаторійських здравниць мають можливість цілий рік відновлювати здоров'я своїх пацієнтів.
У сучасній Євпаторії чимало пям'ятників історичним людям і подіям. Більшість з них відносяться саме до Євпаторії, а незначна частина присвячена людям, на честь яких названі вулиці, проспекти, парки. Так вийшло, що основна маса пам'ятників поставлена людям, які брали участь у військових діях, від Кримської до афганської війн
Місцем поклоніння перед полеглими євпаторійцями є меморіальний комплекс «Червона гірка», де в роки війни були вбиті тисячі євпаторійців і десантники, що залишилися в живих.
Парки
• Євпаторійський дендропарк з'явився після рішення уряду про створення в Євпаторії зразкового дитячого курорту.
• Парк імені М. В. Фрунзе знаходиться в центрі курортного району, біля самого моря. Це центральний парк Євпаторії, розбитий в 20-х роках XX століття.
• Парк імені В. І. Леніна — парк розташований в західній частині міста. Закладений у 1959 році на площі 6 га в районі Мойнакського озера.
• Сад імені Д. Л. Караєва (колишній міський сквер) є найстарішим приморським садом Євпаторії, закладеним ще в ХІХ столітті. Він розташований вздовж набережної і займає площу 1,5 га. В кінці ХІХ століття сквер представляв собою єдине місце для відпочинку в місті.
• У 1937 році в Євпаторії було закладено ботанічний сад, між вулицями Кірова та Фрунзе на площі близько 3,5 га за проектом вченого-садовода Е. А. Альбрехта. Оптичним центром саду служить великий фонтан, розміщений в середній його частині. Від фонтану в різні боки розходиться мережа садових доріжок.
• Сад імені В. І. Леніна — сад розташований в центральній частині міста, неподалік від Театральної площі. Закладений в 1927 році.
Музеї Євпаторії
У місті діють 8 музеїв:
Євпаторійський краєзнавчий музей,
Євпаторійський морський музей,
Музей трудової слави Євпаторійського порту,
Музей бойової слави воїнів-інтернаціоналістів,
Євпаторійський музей аптеки,
Музей пошти,
Євпаторійський музей історії релігії та атеїзму
Музей світової культури і прикладного мистецтва Євпаторії.
У фондах краєзнавчого музею зібрано понад 75 тис. експонатів. Тут на 7 гектарах розкопані руїни Керкінітиди, збереглися декілька споруд середньовічного Гезльова: зокрема, мечеть Джума Джамі XVI століття, побудована відомим турецьким архітектором Сінаном, турецькі лазні XVIII століття, текіє дервішів, караїмські кенаси XVIII—XIX століття та інші цікаві визначні пам'ятки.
Театри
В Євпаторії працює 9 театрів, що представляють широкий спектр музичного і театрального мистецтва:
• Євпаторійський міський театр;
• дитячий театр Міжнародного дитячого центру-комплексу «Золотий ключик»;
• Театр-студія ляльок «Маріонетки»;
• Театр хореографічних мініатюр;
• Гендерний інтерактивний театр;
• Театр вогню «Вольфрам»;
• Театр живої скульптури;
• Театр на ходулях;
• Театр танцю народів світу.