Гурзуф - незвичайної краси курортне містечко, яке розташувалось у південній частині великої Ялти. Гурзуф - курортне поселення міського типу - невеличке, надзвичайно колоритне. Його чарівливі пейзажі, вузенькі вулички з химерними будиночками назавжди западають у душу. Хто хоч раз відпочивав в Гурзуфі, той неодмінно знову захоче повернутись сюди. Краса мальовничих ландшафтів назавжди западає глибоко у душу - непохитна гора Ведмідь – могутньою спиною підпирає безкрайнє небо, що перетікає у загадкове Чорне море, а з чистої блакитної води піднімаються скелі Адалари. Ці скелі- символ Гурзуфу. По дорозі, перед Гурзуфом, в морі, видно дві невеликі скали. Це і є відомі «Адалари» - над поверхнею моря скелі піднімаються на висоту 35 і 48 метрів.. Колись вони були з’єднані з берегом, але море поступово зруйнувало цю перемичку, і тепер під водою видніються тільки рештки вапняної породи, оброслі водоростями. Адалари – визнана пам’ятка природи. Скелі-близнюки Адалари – не просто символ, це - романтичний символ Гурзуфу. Вони розташовані навпроти ДОТ “Артеку” на відстані 200-300 метрів від берега. Постійні мешканці островів-близнюків – морські птахи, а тимчасові гості - багаточисельні туристи.
Приваблює туристів у Гурзуфі не лише краса природи, а й особливий мікроклімат. Утворився він завдяки високим горам, що оточують містечко, захищаючи його від холодних вітрів, роблячи відпочинок у Гурзуфі особливо комфортним, приємним та корисним. Це направду, райський куточок. Саме тому Гурзуф першим на півдні Криму став розвиватися як курорт. Талановитий підприємець П.І. Губонін (1828-1894) облюбував ці місця і саме тому збудував в Гурзуфі вісім готелів, десять дач. Сьогодні в деяких із них розмітилися корпуси Центрального санаторію Міністерства оборони, парк якого прикрашають цікаві скульптури і оригінальні фонтани 19 ст. Доречі, знаменитий Гурзуфський парк був створений майже на 10 років раніше Нікітінського ботанічного саду, в 1803 році. Фонтан «Ніч» - копія скульптури німецького автора професора Бергера – найкрасивіший в парку. Гурзуф – поселення невелике, по його вуличках можна пройтись всього за декілька годин, але воно відоме і знамените своїми пам"ятками та туристичними атракціями! Між Гурзуфом і горою Аю – Даг розташований мис Суук – Су в перекладі з кримсько – татарської «Холодна вода». У верхній частині мису видно сіру вежу, що нагадує старий замок, поруч на майданчику встановлений невеликий пам’ятник Пушкіну. А неподалік розташований знаменитий Пушкінський грот. Поруч розташована Лазурна бухта, захоплює оригінальною формою та чистотою води. Бухта огороджена скелями, яку сьогодні називають - «Пушкінська скеля».
Відомий Гурзуф своїм власним горою-вулканом - «Аю – Дагом» - це один із найбільших в Криму “невдалих” вулканів, який так і не зміг пробитися на поверхню, магматичні утворення вистигли, саме тому подібні утворення називають «невдалими вулканами». Заслуговує на увагу - гора Аю-Даг (Ведмідь-гора)-висотою 557м -зі сторони поселення вона справді схожа на величезного ведмедя, що п'є воду з моря.
Поряд з Гурзуфом на березі Чорного моря, на схилах гори Аю - даг розташовані знаменитий табір – Міжнародний дитячий центр «Артек».
Парк Ай-Даниль – памятник садово-паркового мистецтва санаторію “Ай-Даниль” розташований в прибережній місцевості східної околиці мису Мартьян. Флора парку нараховує більше 200 видів рослин. В 1998 році парк Ай-Даниль оголошений памяткою садового мистецтва місцевого значення. У Гурзуфі у різний час проживали та працювали багато відомих людей. Тут можна відвідати майстерню відомого художника Коровіна, музей Пушкіна, дім-музей Чехова, у якому Антон Павлович провів останні роки життя. Для туристів, які люблять розважитись у Гурзуфі точно не буде сумно- безліч барів, кафе, ресторанчиків, дискотек - все це переповнює вулиці міста, набережну. Кожен може вибрати для себе щось особливе. А ще в Гурзуфі є дайвінг-центр для любителів попірнати. А також музеї, галереї, кінотеатр. На березі моря розташовані різні водні розваги а також Вам запропонують різноманітні екскурсії визначними місцями Криму.
Транспортне сполучення із Гурзуфом дуже зручне. Неподалік від селища проходить міжміська тролейбусна лінія Сімферополь-Алушта-Ялта. Маршрутки курсують постійно в напрямку Ялти, Сімферополя.
Все робить відпочинок у Гурзуфі максимально цікавим, комфортним та корисним. Не дивлячись на достатньо високі ціни, на не завжди відмінний сервіс, на те, що міські муніципальні пляжі та парки в пік сезону не завжди охайні та чисті (завдяки великому напливу туристів, які інколи смітять швидше, ніж все це встигають прибирати) - Гурзуф завжди користувався і користується шаленною популярністю! Адже відпочинок в Гурзуфі – це тепле море, чисте повітря, дивовижна природа і чудові краєвиди ! Рекомендуємо відпочинок у Гурзуфі - Ви залишите частинку свого серця у цьому дивовижному місті назавжди !!!!